Zestaw programów

Przedszkolny zestaw programów  w roku szkolnym 2020/2021

1. "W kręgu zabawy" - Jadwiga Pytlarczyk
  2. "Kochamy dobrego Boga"- Wydawnictwo WAM Kraków
  3. "Spotykam Jezusa" - Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski
  4. "Tak dla Jezusa" -Ks.Karol Zegan
  5. "Program nauczania języka angielskiego dla przedszkoli i klas zerowych" - Mariola bogucka, Dorota Łoś

Realizujemy programy profilaktyczne:

„ Moje dziecko idzie do szkoły” – program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców i opiekunów powstał z inicjatywy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Głównym celem programu jest zwrócenie uwagi rodziców dzieci 5-6 letnich na specyfikę ich rozwoju, istotę zmian fizycznych i psychicznych, których doświadczają, ze szczególnym naciskiem na ich potrzeby, słabości i kryzysy.

"Czyste powietrze wokół nas" -program stanowi pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych, ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

"  Skąd się biorą produkty ekologiczne"-   W wyniku zawarcia w dniu 19 września 2019r. porozumienia o współpracy między  Głównym Inspektoratem Sanitarnym a Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi  powstał ogólnopolski program edukacyjny  pt.:  „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Celem  programu jest  zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Główne założenie programu to zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne oraz:

• kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Nasze przedszkole bierze udział w programach:

Góra grosza

Zbiórka dla Burka

Opatrunek na ratunek

Realizujemy również :

• Program adaptacyjny "Z bajką do przedszkola"
  • "Cała Polska programuje"
  •  "Mali artyści kodują"

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 18 kwietnia 2012 10:45
Dokument wprowadzony do BIP przez: Małgorzata Janicka-Tomczak
02 września 2020 11:48 (Małgorzata Janicka-Tomczak) - Zmiana treści zakładki.
02 września 2020 11:11 (Małgorzata Janicka-Tomczak) - Zmiana treści zakładki.